Powrót

Przed Hamburg

Noc całkiem ciepła, poranek też, niebo bezchmurne. Pozostało jedno zadanie, kręcić! Kawałek do granicy nie był aż tak monotonny jak się tego spodziewałem, sporo małych górek, mija szybko. Za granicą standard dróg rowerowych gwałtownie podupada, niestety podobnie upierdliwe co te polskie, tyle, że są prawie wszędzie. W najbliższym mieście wymieniam niezużyte banknoty na Euro i jadę do Szlezwik, a potem w stronę Hamburga. Statek w kanale kielskim Z ciekawostek, Kanał Kielski pokonuje podziemnym tunelem, na krańcach którego znajdują się sporej wielkości windy. Gęstość zaludnienia, w tych rejonach, nie jest oszałamiająca, więc o miejsce na namiot nietrudno.

Ostatni BIG

Od wczoraj niebo jest przeważnie bezchmurne, zwłaszcza w nocy. Gdy wstałem za potrzebą, ujrzałem piękny widok, gwiaździste niebo i wyraźnie widoczna mleczna droga, a przecież to tylko 70 kilometrów od Hamburga. poranek na odludziu, nawet drogę mleczną było widać. Rano widoki nie były już tak oszałamiające, gęsta mgła, która dość szybko opadła. Cały dzień ciepły i słoneczny. poranek na odludziu, nawet drogę mleczną było widać. BIG w Hamburgu był i nawet było coś z niego widać. Za to przewalanie się przez miasto zakrawa o masochizm, bez GPS można zapomnieć o sprawnym nawigowaniu tutaj. Poruszam się teraz na wschód, z wiatrem w pysk. Przewaga wiatrów zachodnich, taaa. Gdy jadę po otwartej przestrzeni nie jest za przyjemnie, oby więcej lasu.

Z wiatrem w twarz

Kolejna noc i dzień z bezchmurnym niebem, absolutne nic na horyzoncie. Oczywiście kierunek wiatru się nie zmienił, więc poruszam się bardzo wolno, tracąc masę energii, zwłaszcza w otwartym terenie. Niemcy nastukali tych wiatraków. Zawsze mi się to przypomina http://xkcd.com/556/ Nie ma tutaj tak wielu dróg jak w Szlezwig-Holsztyn, a poruszam się dziś właściwie wyłącznie główną drogą 104 na Szczecin. By być w zasięgu tego miasta jutrzejszego dnia, jechałem do zachodu słońca, zatem drugi raz piszę notatkę w świetle czołówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.