Za kołem podbiegunowym

Zdobycie przylądka nie oznaczało końca wrażeń, to przecież nawet nie trzecia część drogi! Dalszy plan zakładał włóczęgę po dalekiej północy.

Do Alty

Spędziłem ostatnią noc na Mageroyi, wiało jak cholera, o poranku również, ale wbrew pozorom sen był dobry, patent z przywiązaniem namiotu linkami zdał egzamin. Zjadłem śniadanie, zapieprzyłem rolkę toaletowego, który ktoś zostawił i wjechałem do tunelu. Po drugiej stronie było już o wiele cieplej i słoneczniej. Mogłem zdjąć zimowe ubrania i walcząc z wiatrem dotoczyć się do krzyżówki E6 z E69. pierwszy płaskowyż na drodze do Alty Następnie czekała mnie górska droga do Alty, przez płaskowyże, gdzie góry widzi się tylko na horyzoncie. Po drodze mija się i wyprzedza sporą ilość sakwiarzy. Na razie pogoda nie dobija.

Dookoła Fjordów

Noc spędziłem w dolince między zboczami, przez co rano było dość rześko. Słońca póki co nie ma, wisi mgła. Jem śniadanie i zauważam trójkę sakwiarzy jadących w stronę Nordkappu. Ja ruszam w przeciwnym kierunku, by uzupełnić zapasy w Alcie. W sobotę miasto jest wyludnione ponad normę, w sklepie oprócz ekspedientów i mnie, nie ma nikogo. Przyszło mi też zaznajomić się z automatem do wydawania reszty. Cóż, nie jest to trudne, jeśli bilon ogranicza się do trzech rodzajów monet. Kiedy u nas zrezygnujemy z miedziaków? Za miastem trafiam na nowe tunele, zamknięte dla rowerzystów. Są na tyle świeże, że nie ma ich w Norwegian Tunnels POI, są już za to w OpenStreetMap, która ładnie prowadzi mnie objazdem. miasto Talvik Dojeżdżam do Langfjordu, gdzie pogoda staje się lepsza, a widoki od razu zyskują na atrakcyjności. Droga jest mocno pofalowana, nabija się dużo przewyższeń, nie jadąc zbyt wysoko. Po drodze trafia mi się tylko jedna przełęcz, niezbyt wysoka. Jedno z niewielu miejsc, gdzie resztki śniegu są „namacalne”. tutaj śnieg nie miał jeszcze okazji stopnieć Nocleg funduję sobie kawałek dalej, przy rzece, w miasteczku Oksfjordhamn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.