Nie ufaj, gdy ktoś ma szersze opony od ciebie.

Poranek, wymieniam pancerz

Następnego dnia wymieniam pancerz. O dziwo mam, bo kupiłem go w Mongolii. Służył do naprawy sieczki po zablokowanym bębenku, a resztę wrzuciłem do sakwy. Przydała się!

Dolina Narynu przed przełomem

Zjechałem do doliny Narynu. Stąd na drugą stronę rzeki, najpierw do wsi Żany-Talap. Bardzo zielone miejsce. Wpadam do sklepu, ale prawie nic w nim nie ma. Wracam do drogi w górę, nad Songkol.

W stronę Songkol. Nad jeziorem ulewa

Nad jeziorem widzę z oddali wielką burzową chmurę. Nie chce mi się ani moknąć, ani marznąć, więc stwierdzam, że starczy na dzisiaj jazdy. Rozbijam się przy potoku, odpalam kuchenkę, wrzucam fasolową zupę-gotowca i odpoczywam.

Następnego dnia niebo jest o wiele czystsze, czas na podjazd pod jezioro przełęczą Moldo-Ashuu

Trochę serpentynek. Widać, że kiedyś były ostrzejsze

Kilka serpentynek jest do zrobienia, ale są dość przyjemne. Widać z góry, że kiedyś zbocze było inaczej podcięte, bardziej stromo. Pod koniec wspinaczki niespodziewanie napotykam ekipę przygodnika, która wraca znad jeziora. Wyjechali później i dotarli wcześniej.

Chmury nad jeziorem

Na szczycie przełęczy znowu widzę burzowe chmury. Kropnie z nich trochę, ale zanim dojadę nad brzegi, będzie po deszczu. Nad jeziorem są cztery pory roku w ciągu godziny. Zachodnia strona to wysokogórski płaski step z mnóstwem koni, ale północna strona jest zdecydowanie ciekawsza.

Mały rollercoaster

Słoneczko przygrzało, to jest fajnie. Jednak gdy słońce zachodzi, bardzo szybko robi się zimno. Puchowa kurtka okazuje się bardzo przydatnym bagażem. W samym, brudnym i nieco oklapłym śpiworze, jest już za zimno.

Wypadek, który miałem dwa dni temu, ma ciekawy skutek uboczny. Nadgarstki, które przyjęły siłę lądowania na glebie, mocno posiniały. W miarę schodzenia opuchlizny, okaże się, że krążenie w rękach, na które narzekałem prawie od zawsze, znacznie się poprawiło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.